ARAÇ TAKİBİ GPS CİHAZI

ARAÇ TAKİBİ GPS CİHAZI KULLANIMI

Türkiye'de polis ve kolluk kuvvetleri suçluyu yakalamak uğruna bile kişi ve kişilerin araca takip GPS cihazı yerleştirme yetkisi yoktur. Bu yetki polis ve diğer kolluk kuvvetleri olmak üzere yazılı hakim kararı ile olması gerekiyor. Dolayısıyla ülkede polise verilmeyen yetki vatandaşına hiç verilmez ve araca takip GPS cihazı takmak suçtur. Kişilerin özel hayatını koruma altına alan yasa eşinin, sevgilisinin vb kişilerin izni olmadan araca takip GPS cihazı takanları Özel Hayatı İhlal suçundan yargılıyor!

ARAÇ TAKİBİ GPS CİHAZI YANLIŞ SAAT VERİYOR

Tüm yasaları hiçe sayan insanlar yinede araç takibi GPS cihazı takarak anlık konum bilgisi almak istediklerinde ise bu defa araç takibi GPS cihazından yanlış saat bilgisi alıyor. Araç takibi GPS cihazının Türkiye'de üretimi yoktur. Genelde ülkemize Çin'den geliyor.

Uygun fiyat araç takibi GPS cihazı alınan araç takibi GPS cihazları gümrük vergileri ödenmeden ülkeye geçiriliyor ve ilk kullanıcı alan müşteri olduğundan vergi kaçakçılığı suçundan yargılandığı gibi araç takibi GPS cihazı takacağı araç sahibi tarafından ifşa oluyor. Bunlarıda hiçe sayarsak geldiği ülkenin saat dilimini kullandığı için araç takibi GPS cihazını takan kişiye 5 saat sonra bilgi geliyor. Çünkü Türkiye saatlerinden Çin saati 5 saat ilerde. Örnekle anlatılması gerekirse; araç takibi GPS cihazı takan kişi saat 16:00 da cihazın x konuma gittiğini görüyor ise aslında cihaz saat 11:00 da araç takibi GPS cihazı o konumdaydı. Yani araç takibi GPS cihazı takılı olan araç o konumdan ayrılalı 5 saat olmuş demek oluyor. 

ARAÇ TAKİP GSP CİHAZI YANLIŞ KONUM VERİYOR

Araç takibi GPS cihazları Çin'den ülkeye geldiği için navigasyon Çin'e uyarlı. Türkiye cadde ve sokaklarını tanımadığından 1122 sokak yerine tam tersi koordinat alıp 2211 sokağa yönlendirebiliyor.

Araç takibi GPS cihazı kullanımı zor ve çözünürlüğü kafa karıştırıcı olduğundan kullanılamamaktadır. Araç takibi GPS cihazı takmak sonucunda ceza alırsınız. Özel Hayatın Gizliliği İhlal etme suçu T.C.K 134. maddesi gereği hakkınızda ceza davası açılıyor ve ağırlaştırılmış yani nitelikli haliyle 1 (bir) yıldan 5(beş) yıla kadar ceza ile yargılanıyor ihlal edenler.

ARAÇ TAKİBİ GPS CİHAZI BOŞANMA DAVASINA DELİL SAYILMIYOR

Boşanma davaları ortada aldatma varsa ne yazık ki çekişmeli geçiyor. Eşler bu süreçte çok zorluk çekiyor, aldatılan taraf duygusal anlamda yıpranabiliyor. Özellikle ortada velayete konu olacak bir çocuk da varsa boşanmak daha da sancılı hale gelebiliyor. Aldatılan eş için sadece velayet ya da nafaka önemli değil tazminat da öne çıkan bir detay diyebiliriz. Bu yüzden aldatmayı belgelemek, aldatmayı somut delillerle ispatlamak isteyenler telefon takibi ya da araç takibi yaptırmaya, arabaya GPS cihazı taktırmaya kadar her yolu deneyebiliyor.  Araç takibi için GPS cihazı yerleştirmek günümüzde çok yaygın üstelik kolayca gerçekleştirilebilen bir şey. Fakat sonu üstesinden gelinemeyecek sonuçlar doğuruyor.

Bilinmeyen şey ise Yargıtay’ın araç takibi GPS cihazı kayıtlarını somut delil olarak kabul etmediğidir. Çünkü araç sahibinin haberi olmadan, usule ve hukuka uygun olmayan hallerde delil toplamak mahkemede işe yaramıyor! Bir an önce boşanmak ya da mahkemede istediğiniz sonuçları almak için aldatmayı ispat etmek, belgelemek istemeniz haklı bir gerekçe ancak hukuka aykırı delil toplamak yanlış ve cezai yaptırımları olan bir durum.  

DELİL TOPLAMAK YA DA GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İÇİN HUKUKA AYKIRI DAVRANMAYIN
Araç takibi yaptırarak eşinizin gittiği yerleri öğrenmek üzere elinize hiçbir delil geçmemesine ve yalana çok müsait olan durumla karşı karşıya kalmayın. Üstelik cezai yaptırımları cabasıdır. Daha önce de davalara konu olan araç takibi GPS cihazları,  mahkemede onay görmedi.

İşbu sebeple boşanmada haklı olduğunuzu vurgulamak, ispat etmek için kesinlikle hukuka aykırı hareket etmeyin. Size bu konuda yardım edeceğini söyleyen yasal olmayan kişi ve kuruluşlara da itibar etmemelisiniz. Dolandırıcılığın bu süreçte çok yaygın olduğunu bilmelisiniz. Araç takibi yapmak için GPS cihazı taktırmak sanıldığı gibi kolay ve yasal değil. Dolandırıcılık amacıyla araç takip hizmeti verenler tamamen para tuzağıdır, çünkü yasal olan kuruluşlar, araç takibinin mahkemede delil kabul edilmediğini bilir. Üstelik yasal olmadığı için mahkemede özel hayatın gizliliğini ihlalden bir yıldan beş yıla kadar ceza almanıza sebep olabilirler.
 

Eşimin, sevgilimin gittiği yerleri bilmek istiyorum diyenler, arabaya takip cihazı takmak nasıl olur diyenler, araca GPS cihazı nasıl takarım diyenler, araç takip programı arayanlar, eşimin konumunu öğrenmek istiyorum diyenler Türkiye'nin en güvenilir ve 5 yıldız hizmet ödülü kazanan yasal özel dedektifi ile aşağıdaki numaraları tıklayarak şimdi iletişime geçebilirsiniz. 

Şimdi Ara +90 (850) 888 90 90 / +90 (533) 947 85 90

Şimdilik şüphesiz kalmanızı dileriz...

 

 

SORULAR

TÜMÜNÜ GÖR
BİZE SORUN
CAPTCHA
Başa Dön