EVLİLİK ÖNCESİ NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Evlilik öncesi erkek arkadaşınızı, sevgilinizi, sözlünüzü veya nişanlınızı, sınamadan evlenmemenizi tavsiye ediyor. Siz değerli okurlarımızı sıkmamak amaçlı maddeleri daha kısa ve anlaşılır yazmaya çalıştık. Şimdiden iyi okumalar dileriz…

Aşık olduğumuz, sevdiğimiz kişiyle hayatımızı birleştirip her sabah onun yanında uyanmak onu yanımızda görmek isteriz. Bu kadar duygusallığın içinde bazen olması gerekenin dışında davranır sadece sevginin yeterli olmadığını, her sabah yanınızda uyanacak olan kişinin doğru kişi olup olmadığının kararını veremeyiz. Yanlış kararlardan doğan sonuçlar genelde ya boşanmak ya da mutsuz evlilik sürdürerek acı çekmekle sonuçlanır. Tüm bunların önüne geçmek için evlenmeden önce dikkat etmemiz gerekenleri MY DEDEKTİFLİK Şirketinin işledikleri dosyalardan edindikleri bilgileri sizler için hazırladı.

1. EVLENECEĞİNİZ KİŞİ  SİZE UYGUN MU ?
Bu uyum kişilik ve beklentilerle endeksli. Kişilik uyumundan önce beklentilerinizin neler olduğunu karşılaştırmalısınız. 

2. EVLENECEĞİNİZ KİŞİNİN CİNSELLİĞE BAKIŞ AÇISI NELERDİR ?
Evlilikte cinsellik her bireyin evlilikte temel ihtiyaçlarından sayılsa da bu ihtiyacı gidermenin yollarında farklılıklar gözlenmektedir. Bu farklılıklara evlilikte uyum sağlamak ya da evlilikte uyum sağlanmasını beklemek zor bir süreçtir. Toplum ahlak kuralları gereği evlilik öncesi cinsel birliktelik doğru karşılanmamakla birlikte bu farklılıkları anlamak evlilik sonrası gibi görünse de evlilik öncesi bilinmesi gerekenler arasındadır. 

3. EVLENECEĞİNİZ KİŞİ DOĞRU ANNE Mİ ? DOĞRU BABA MI ?
Aslında bu analizin doğru sonucu evlilik birliğinin uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Çünkü iyi bir eş olmasa da iyi bir anne / baba olabildiği için evlilikler daha uzun soluklu oluyor.

4. EVLENECEĞİNİZ KİŞİ AİLE YAPINIZA UYGUN MU ?
Anne ve babamızın kararları acımasız olsa da doğruluğu kanıtlanmıştır. Her anne her babanın temel isteği çocuklarının mutluluğudur. Ailenizin öngörülerini önemsemekte fayda olduğu gibi evleneceğiniz kişinin ailenize uygun biri olup olmadığıailenizin beklentileri üzerinden karar vermenizde fayda var.

5. EVLENECEĞİNİZ KİŞİYLE İNANÇ UYUMUNUZ ?
Her dine saygı duymak laik toplum kurallarında geçerlidir. Evleneceğiniz kişiyle inanç farklılığınız varsa inançlarına saygı duymak veya inançlarınıza saygı duymasını beklemek zordur. İnanç farklılıkları 3.cü boşanma sebeplerindendir.

6. EVLENECEĞİNİZ KİŞİYLE KÜLTÜR FARKLILIĞI VAR MI ?
Kültür farklılığı evlilikte büyük sorunlar yaşatmaktadır. Siz tiyatroya giderken evleneceğiniz kişi kıraathaneye gidiyorsa veya siz kıraathaneye giderken evleneceğiniz kişi tiyatroya gidiyorsa burada çok farklı kültürler bulunmaktadır. Azınlıkta olan çiftler eşini tiyatroya götürmeyi başarmış olsa da burada memnuniyet oranı devreye girmektedir.

7. EVLENECEĞİNİZ KİŞİNİN MADDİ DURUMU NEDİR ?
Bu maddeyi 7. Sıraya almamızdan anlamış olmalısınız ki bizim içinde maddiyat en son plandadır. Fakat zengin kız fakir oğlan, fakir kız zengin oğlan mutlu sonları sadece film ve kitaplarda kaldığını hatırlatır, bu maddeyi es geçmemenizi tavsiye ederiz.

8. EVLENECEĞİNİZ KİŞİ SİZE SÖYLEDİĞİ KİŞİ Mİ ?
Her insanın yalanı vardır. Bunu küçük yalan büyük yalan diye ayırmak anlamsız olur. Yalana çok alışık olan yalana alışık olmayan diye ayırt etmek daha doğru olacaktır. Alkolün tüm kötülüklerin anası olduğu öğretilse de aslında anasıda babası da yalandır. Biyolojik ailesini tanımadan önce yalanını tanımanızı tavsiye ederim. Çünkü evdeyim deyip barda çıkan, tek kötü alışkanlığım sigara deyip uyuşturucu kullanan, ilk kez sana aşık oldum deyip çocuğu olan, doktorum deyip refakatçi olan, zenginim deyip yeşil kartlı olan insanla kimse sağlıklı bir evlilik sürdüremez. İşte bu noktada önce 3 gün bile olsa MY DEDEKTİFLİK Şirketi takibinden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Eğer yukarıdaki listeden en az 3 maddede endişe yaşıyorsanız profesyonel hizmet alarak evlilik öncesi takip için Türkiye'nin en güvenilir ve 5 yıldız hizmet ödülü kazanan özel dedektifi ile aşağıdaki numaraları tıklayarak şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara +90 (850) 888 90 90 / +90 (533) 947 85 90

Şimdilik şüphesiz kalmanızı dileriz...

 

SORULAR

TÜMÜNÜ GÖR
BİZE SORUN
CAPTCHA
Başa Dön