Özel Dedektiflik Hizmetleri Yasal Mı ?

Özel Dedektiflik Hizmetleri Yasal mı? diyenler için hazılanan bu yazıda özel dedektiflik hizmeti almak isteyen fakat yasal olup olmadığını merak edenler için hazırlandı.

YURT DIŞINDA; Belli ülkelerde dedektiflik yasası oluşturularak resmi dedektif unvanı kazandırılmıştır.  

TÜRKİYE’DE; İlk olarak 20.01.1994 tarihinde özel dedektiflik yasası Cumhurbaşkanlığı’na incelenmek üzere sunulan yasa özel hayatın gizliliğini ihlale sebebiyet doğuracağından rafa kaldırılmıştır. Henüz yasaları oluşturulmamıştır. Ancak TCK’da (Türk Ceza Kanunu) özel dedektifliği yasaklayan kanun maddesi bulunmamaktadır. Soruşturma ve dedektiflik hizmetleri faaliyet alanı ile vergi mükellefi, vergiye tabi bir sektördür. Özel dedektiflik yasal bir meslek olup yasa dışı bir meslek değildir.

Her hizmette olduğu gibi dikkat edilmesi gereken husus hukuka aykırı davranılmadan hizmet vermektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kanun ve yasalarına uygun hizmet vererek MY DEDEKTİFLİK Şirketi müşterilerini tehlikeye düşürmeden hakkını ve mağduriyetini ispata yönelik hizmetler veren, vergi mükellefi özel dedektiflik şirkettir.  

Eğer sizde dedektif tutmak istiyor fakat özel dedektiflik hizmeti yasal mı? diye kafanızı kurcalayan surularınız varsa Türkiye'nin en güvenilir ve 5 yıldız hizmet ödülü kazanan güvenilir özel dedektifi ile aşağıdaki numaraları tıklayarak şimdi iletişime geçebilir tüm sorularınıza detaylı yanıt bulabilirsiniz. 

Şimdi Ara +90 (850) 888 90 90 / +90 (533) 947 85 90

Şimdilik şüphesiz kalmanızı dileriz...

 

SORULAR

TÜMÜNÜ GÖR
BİZE SORUN
CAPTCHA
Başa Dön