Manevi Tazminat Talebi Şartları

Boşanmaya sebep olan olaylar yüzünden kişilik hakkı saldırıya uğrayan eş kusurlu olan diğer eşten manevi tazminat talebinde bulunabilir (TMK m. 174/ İİ). Hukukumuzda manevi tazminat asıl olarak şahsiyet haklarının korunması ve BK m. 49'da da şahsi menfaatlerin korunması amacıyla düzenlenmiştir. TMK m. 174 bu düzenlemelerin daha somut ve özel bir şekli olmaktadır. Burada daha ziyade aile hukuku anlamında aile birliğini oluşturan değerlere saldırılmış olduğu düşüncesi bulunmakta olup BK m. 49 ve TMK m. 25'teki şahsi haklar ve menfaatlerden bu yönüyle farklar bulunmaktadır. Aşağıdaki maddelerin mevcut olmasında manevi tazminat talebi isteniz.

1.    Kişilik Haklarına Saldırı
2.    Manevi Bir Zararın Doğması
3.    Tazminat Talep Edilen Eşin Kusurlu Olması
4.    Tazminat Talep Eden Eşin Kusursuz veya Daha Az Kusurlu Olması
5.    Kusurun İlliyet (Kesin Delil) Bağlı

Aldatan Eş Ne Kadar Tazminat Öder?

Aldatan eş ne kadar tazminat öder konusu aldatılan eşlerin merak ettiği konuların başında gelir. Aldatmayı hazmedemiyor ve bunun cezasının eşiniz tarafından çekilmesini mi istiyorsunuz? Öncelikle bir lisanslı dedektiflik hizmetine başvurmalısınız. Çünkü boşanma sırasında aldatmayı ispat etmek için elinizde güçlü bir delil bulunmalı. Bu delili elde etmek için de dedektiflik hizmetlerinden yararlanmanız gerekir.

Türkiye’de aldatma ile karşı karşıya kalan eşler doğrudan boşanma davası açmak ister. Çünkü aldatmanın yarattığı psikolojik baskı bu durumdan derhal kurtulmayı gerektirir. Ancak eşten tazminat almak isteyen bireyler için aldatmanın kanıtlanması gerekir. Peki, kanıt için nasıl bir yol haritası izlemelisiniz? Her dedektif size aynı çözümleri sunar mı? Bu konuda daha detaylı bilgiler verilmesi gerekir.

Aldatan Eş Ne Kadar Tazminat Öder? Dedektif Tutmak Önemli mi?

Aldatan eş ne kadar tazminat öder konusu kadar önemli bir detay da doğru dedektiflik bürosunu seçmektir. Siz de bir dedektif ile iş birliği yapmak istiyorsanız öncelikli olarak lisanslı bir dedektif seçtiğinizden emin olun. Zira Türkiye’de pek çok dedektiflik bürosu lisanssız hizmet verir. Bu da ciddi hukuki sorunlara yol açabilecektir.

Anayasa kapsamında bireylerin özel yaşamlarına ve kişisel alanlarına müdahale hukuksuz bir eyleme neden olur. Özellikle ‘Kişisel Hayatın Gizliliği’ ve ‘Konut Dokunulmazlığı’ Anayasa tarafından çizilmiş sınırları ifade eder. Lisanssız dedektiflerin bu hususlarda kanunu çiğnemeleri sizi de dolaylı olarak suça sürükler. Bu tür durumlar ile karşılaşmak aldatan eş ne kadar tazminat öder konusundan uzaklaşıp sizin tazminat ödemenize neden olabilir.

MY DEDEKTİFLİK Şirketi ile Hukuki Çözümler

Türkiye’nin en başarılı dedektiflik şirketi unvanına sahip MY DEDEKTİFLİK Şirketi sayesinde kaliteli hizmetlerden yararlanmak mümkün. Hukuka ve kişisel alana önem veren uzmanları ile MY DEDEKTİFLİK Şirketi aldatan eş ne kadar tazminat öder konusunda size destek olur. Manevi tazminat alabilmeniz adına bütün delillerin toplanmasını sağlar. Üstelik delillerin mahkemeye sunulması adına ilgili hazırlıklar da yapılır.

MY DEDEKTİFLİK Şirketinin başarılı bir ekip ve kaliteli hizmetler sunuyor olması oldukça değerlidir. Siz de bu ayrıcalıklı hizmetlere mutlaka başvurmalısınız.

SORULAR

TÜMÜNÜ GÖR
BİZE SORUN
CAPTCHA
Başa Dön